Technická pomoc - spadlý strom

V úterý 1.8. v 18:20 byla jednotka povolána ke spadlému stromu přes komunikaci na prašivec. Jednotka pomocí MPR provedla rozřezání padlého stromu a následně dřevní hmotu uklidila mimo komunikaci.

 

Požár Žantov

Dne 29. července v 19:44 byla jednotka povolána k požáru živého plotu u chaty v Doubravicích na Žantově. Jednotka po příjezdu na místo zásahu zjistila, že došlo k požáru tůjí. Provedla likvidaci požáru pomocí vysokotlakého proudu.

Požár louky Skalany

V neděli 23.7. v 18:05 jednotka vyjížděla k požáru louky do Skalan. Jednotka SDHo Hrubá Skála byla na místě zásahu ponechána jako záloha.

Technická pomoc - transport raněných

V pátek 21.7. v 02:53 byla jednotka povolána k pomoci s transportem zraněných po pádu ze skály k Věžickému rybníku. Po příjezdu jednotky  na místo zásahu byl započat průzkum místa zásahu a po příjezdu jednotky HS Turnov jednotka spolupracovala při transportu 3 osob do péče zdravotnické záchranné služby.

Dopravní nehoda

Ve čtvrtek 6.července byla jednotka povolána k dopravní nehodě dvou osbobních automobilů z nich jeden táhla přepravník s koněm na silnici I/35 před Hnanicemi. Jednotka spolupracovala s tednotkou HS Turnov při záchraně koně z přívěsu, následně prováděla řízení dopravy a poté prováděla úklid komunikace po dopravní nehodě.

Technická pomoc - pátrání po seniorovi

V úterý 13.června byla jednotka povolána k pomoci s pátráním po pohřešované osobě. Jednotka SDHo Hrubá Skála spolupracovala s Policií ČR při vyhledávání osoby v určených sektorech

Technická pomoc - olejová skvrna

Ve středu 26. července v 19:17 vyjížděla jednotka k nahlášené olejové skvrně na komunikaci. Skvrna se táhla od restaurace Vidlák téměř po križovatku na Prašivci. Jednotka spolupracovala s jednotkou HS Turnov při likvidaci olejové skvrny na komunikaci pomocí sorbentu.

Technická pomoc - vyproštění koně

V neděli 21.5.2023 v 15:37 byla jednotka povolána k rybníku Věžák ve kterém byl v bahně zapadlý kůň který se nomohl dostat ven. Jednotka SDHo Hrubá Skála na místě zásahu spolupracovala při vyprošťování koně z bláta.

Technická pomoc - spadlý strom

Ve středu 10.5. ve 4:33 byla jednotka povolána ke spadlému stromu přes komunikaci. Jednotka pomocí MPR provedla rozřezání padlého stromu a následně dřevní hmotu uklidila mimo komunikaci.

Požár rodinného domu

Ve středu 26.4. v 13:37 vyjížděla jednotka k požáru střechy rodinného domu na Vyskeř místní část Skalany. Po příjezdu jednotky na místo zásahu byla jednotka jako záloha.

Technická pomoc - spadlý strom

Jednotka byla v pátek 21.4. v 16:21 povolána k spadlému stromu přes komunikaci na Hrubou Skálu. Po příjezdu jednotky na místo zásahu bylo zjištěno, že došlo k pádu stromu na komunikaci, která se úplně neprůjezdná. Jednotka pomocí MPR provedla rozřezání stromu a dřevní hmotu ponechala mimo komunikaci

Technická pomoc - spadlý strom

V neděli 2.4.2023 v 11:14 ke stromu spadlému přes komunikaci poblíž Hrubé Skály. Jednotka provedla průzkum udávaného místa události a nezjistila žádný vyskyt stromu, proto pokračovala dál do části obce Krčkovice, kde rovněž nic nenalezla. Po upřesnění místa události spolupracovala s jednotkou stanice Turnov v odlízení dřevní hmoty a úklidu komunikace.